| Новини | Відрядження наукового співробітника, аспіранта кафедри ЕКТ Євдокименка Владислава до університету Валенсії

Відрядження наукового співробітника, аспіранта кафедри ЕКТ Євдокименка Владислава до університету Валенсії

  За думкою ряду вчених більшість виробів промисловості, будівництва, домашнього побуту тощо у найближчому майбутньому будуть друкуватися з використання різноманітних матеріалів: пластику, металів, бетону, скла та інше. Друкуватися буде і електроніка, яка повинна бути гнучкою та прозорою. Друк наночорнилами з використанням принтерів розглядається зараз як перспективна заміна відомих сучасних технологій, наприклад літографії, термічного випаровування, магнетронного нанесення, для простого та економного процесу створення елементів електроніки, сенсорики, геліоенергетики, оскільки він не вимагає складних етапів виробництва. Нові можливості використання звичайних принтерів можуть бути досягнені шляхом модифікації чорнил за рахунок заміни їх стандартних компонентів на наночастинки напівпровідникових матеріалів.
     Для можливості друку наночорнилами із заданими концентраціями матеріалів, звичайний принтер модифікується шляхом заміни стандартного картриджу на такий, що є придатним для друку наноматеріалами. Це дозволяє створювати об’єкти будь якої двовимірної форми з контрольованою товщиною, використовуючи стандартне програмне забезпечення персонального комп’ютера. Крім цього, цей метод друку дозволяє створювати приладові структури на гнучких підкладках, та, навіть, на звичайному фотопапері для так званої електроніки, що носиться. Це можуть бути найпростіші електронні схеми, які можуть просто наноситися на шкіру людини або приклеюватися до неї.
     Саме розробці подібних методів друку та наночорнил присвячений проект, який виконується науковою групою кафедри кафедри електроніки і комп’ютерної техніки (ЕКТ) Сумського державного університету і іспанськими науковцями у рамках проєкту НАТО «Наука заради миру та безпеки» за темою «Функціональні елементи для гнучких електронних пристроїв виготовлених 3D друком» з початку цього року. Для реалізації завдань цього проєкту у період з 19.08.2022 до 23.09.2022 р. відбулося відрядження наукового співробітника, аспіранта  кафедри ЕКТ Євдокименка Владислава  до університету Валенсії (м. Валенсія, Іспанія). Під час відрядженнія він працював з науковцями кафедри прикладної фізики Університету Валенсії, а саме з членами дослідницької групи CRECYCSEM під керівництвом професора кафедри прикладної фізики та науковим директором групи Вісенте Муноз Санхосе.
    У результаті відрядження проведено дослідження наночастинок і плівок різних напівпровідникових матеріалів в рамках спільної науково-дослідної роботи. За результатами досліджень проведено аналіз отриманих даних, обговорено та узгоджено результати проміжного звіту за спільним проектом. Також  розроблено план проведення подальших досліджень і написання спільних публікацій та перспективи подальшої співпраці.