Кафедра ЕКТ починаючи з 2014 р. проводить набір абітурієнтів для навчання за спеціальністю 172 “Телекомунікації та радіотехніка”.освітня програма “Мережеві та інтернет-технології”.
Телекомунікації та Internet-технології складають одну із важливіших та стрімко розвиваючих напрямів ІТ-сфери. Головну роль у розвитку інформаційного суспільства в Україні, національної інфраструктури та інтеграції у світову інфраструктуру відіграють саме інформаційні-комунікаційні технології (IKT) та телекомунікаційні системи і мережі. Щорічне зростання сектору ІКТ та телекомунікацій на 25% перевищує показники кращих економік світу, а світові ІТ-бренди в галузі телекомунікацій стали найвдалішими бізнес-проектами останніх десятиліть. Створення сучасних широкосмугових мультисервісних транспортних мереж на базі Internet-протоколів; розвиток широкосмугового абонентського доступу; розвиток та оптимізація телекомунікаційної інфраструктури мережі Інтернет; прискорене запровадження радіотехнологій мобільного зв’язку; забезпечення розвитку мереж загального користування (насамперед телефонної мережі) та мереж мобільного телефонного зв’язку шляхом переходу до мереж наступних поколінь з взаємопроникненням інформаційних, мультимедійних, телекомунікаційних та комп’ютерних технологій і послуг є об’єктом професійної діяльності фахівців за спеціальністю 172 “Телекомунікації та радіотехніка”.
|
У процесі навчання студенти вивчають дисципліни, які надають сучасні уявлення про інформацію, способи її обробки, розділення, розподілу та захист в телекомунікаційних системах та мережах; глибокі знання про сучасні інформаційно-комунікаційні технології та електронні компоненти і технічні засоби зв’язку. Сумісно з навичками використання програмних засобів і роботи в комп’ютерних мережах, а також умінням створювати бази даних та використовувати Internet-ресурси, студенти оволодівають здатністю проектувати нові телекомунікаційні, інформаційні та транспортні мережі, цифрові системи передачі та комутації даних, монтувати та налагоджувати цифрові та оптичні модулі мереж. Значний обсяг дисциплін надають студентам ґрунтовні навички з програмування телекомунікаційних мереж та мобільних пристроїв комунікацій. Вивчаючи телекомунікації, які є основою більшості сучасних інформаційних технологій, студенти можуть легко опанувати суміжні напрями ІT-сфери: програмну та комп’ютерну інженерію, безпеку інформаційних та комунікаційних систем.
|
Більшість аналітиків вважають ринок праці у сфері телекомунікацій та Internet-технологій найбільш перспективним у ХХІ столітті, що підтверджується 30-50% динамікою попиту навіть в умовах економічної скрути, до 2015 року дефіцит фахівців у цій сфері може зрости до 80%. Як наслідок, на фахівців зі спеціальності 172 “Телекомунікації та радіотехніка” існує значний попит серед державних та комерційних установ як в Україні, так і в світі. Фахівці в галузі телекомунікацій працюють в обласних та міських дирекціях національного оператора зв’язку ПАТ “Укртелеком”, у комерційних операторів та провайдерів мобільного зв’язку та Internet-послуг “Київстар” “Vodafone”, “InterTelecom”, “Воля” та “Радіосистеми”; в державних і комерційних телерадіокомпаніях. Фахівці в галузі телекомунікацій успішно працюють у світових провідних компаній з виробництва телекомунікаційного та мережевого обладнання таких, як “Samsung”, “Cisco”, “Alcatel” і D-Link, і працевлаштовуються до світових Internet-провайдерів та компаній з управління телекомунікацій ATT, Comcast, Free, Internode, NetCracker, PortOne і т.п.
|