2024-11-28
В рамках виконання проєкту НАТО «3D Printed Functional Elements for Flexible Electronic Devices» (2022-2024 р.) SPS MYR.G5916 від 01.09.2021 р. протягом 25-28 листопада 2024 року члени наукової групи лабораторії “Оптоелектоніки та геліоенергетики” кафедри ЕКТ прийняли участь у спільному семінарі з науковою групою (CreCYCSem), яка складається з дослідників кафедри прикладної фізики та електромагнетизму університету Валенсії (Іспанія). Протягом семінарів заслухано лекції і проведені лабораторні заняття за темами:
- Семінар 1: «Вступ до електричних вимірювань: електричні контакти та визначення їх характеристик. Методи вимірювання електропровідності: метод Ван дер Пау, Холла та 4-точкова геометрія. Методи вимірювання коефіцієнта Холла: геометрії ван дер Пау та Холла».
- Семінар 2: «Легування та рівень Фермі: густина вільних носіїв у класичних та вироджених напівпровідниках; граничні випадки напівізоляційного матеріалу. Експериментальні приклади. Вступ до рівняння Больцмана».
- Семінар 3: «Залежність провідності в наближенні часу релаксації. Основні механізми дисперсії через експериментальні приклади. Класичний магнітотранспорт: ефект Холла».
- Семінар 4: «Магнітоопір. Відхилення від стандартної моделі. Транспортний перехід між локалізованими станами (перестрибування), перехід напівпровідник-метал. Експериментальні приклади».
В рамках семінару учасники отримали сертифікати:
Новину підготував завідувач кафедри ЕКТ Опанасюк А.С.