15 та 16 травня 2019 року відбулась фінальна частина «Марафону з інтелектуальної власності – IP Marathon», організованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та державною організацією «Національний офіс інтелектуальної власності» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації. Захід був спрямований на підтримку інноваційної діяльності в Україні та налагодження зв’язків між розробниками стартапів та потенційними інвесторами.
У рамках першого першого етапу, який було розпочато 24 квітня та закінчено 15 травня, команди за допомогою кваліфікованих менторів та експертів з публічних виступів вчились якісно представляти свої продукти, розробки та послуги.
Під час фіналу, у форматі «пітчу» команди презентувавали свої проекти, над оформленням яких вони працювали з першого дня марафону. Особливість виступу полягали в тому, що протягом обмеженого часу – 300 секунд, команда повинна розкрити перед журі конкурсу суть своєї бізнес ідеї, її особливості та привабливість.
Представником від лабораторії оптоелектроніки та геліоенергетики кафедри ЕКТ був науковий співробітник та завідувач навчальними лабораторіями кафедри Єрьоменко Юрій Сергійович, з проектом, що мав назву “Створення елементів електроніки, сенсорики та геліоенергетики для розробників нестандартної електроніки”(розробники проекту: Доброжан О.А, Гузенко О.І., Єременко Ю.С., Опанасюк А.С. (кафедра ЕКТ), Пшеничний Р. (кафедра хімії)). У рамках пітчу були озвучені актуальність даного напрямку та основні переваги розроблених лабораторією наночорнил широко використовуваних в електроніці матеріалів Ag, ZnO і CZTS, а також сформульовано необхідність в додаткових інвестиціях і співпраці з партнерами, які допоможуть з комерціалізацією проекту. У підсумку кожного з учасників було відзначено сертифікатами про участь у марафоні та призами від організаторів і спонсорів заходу.