26 травня з 12-00 для здобувачів вищої освіти, бакалаврів та магістрів освітньо-професійної програм «Електронні системи та компоненти» бакалаврського рівня та «Електронні системи» магістерського рівня спеціальності 171 «Електроніка», освітньо-професійної програми «Мережеві та інтернет-технології» спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» відбулася в дистанційному форматі відкрита лекція «Конструювання електронної апаратури в сучасних умовах» експерта Експертної ради роботодавців, професіонала-практика, заступника директора по експлуатації та обслуговуванню комп’ютерної та телевізійної техніки ТОВ «ПРАЙМФОРТ» Кібця Валерія Анатолійовича, який має великий досвід з організації та стандартизації виробництва електронної техніки.
Що є «товарною продукцією» інженера розробника радіоелектронної апаратури? – Комплект «паперів», а якщо професійною мовою висловлюватися, то комплект документації.
Створення виробів радіоелектронної апаратури розпочинається з розробки конструкторської документації, що виконується відповідно до вимог відповідних стандартів. Розглянуто склад конструкторської документації, необхідної для виготовлення електронної апаратури.
При розробці будь-яких виробів одним з основних документів є ЄСКД (Єдина Система Конструкторської Документації)– комплекс стандартів, що встановлюють взаємозв’язані правила розробки, оформлення і обертання конструкторських документів. Розглянуто важливість виконання стандартів, які складають ЄСКД.
На стадії розробки робочої документації обов’язковими є документи:
Приділена увага розробці специфікації як головному документу в конструкторській документації. ГОСТ 2.106-96 – стандарт встановлює форму і порядок заповнення специфікації. Специфікацію складають на окремих листах на кожну складальну одиницю, комплекс, комплект. Специфікація визначає склад складальної одиниці і потрібна для виготовлення, комплектування конструкторських документів і планування у виробництві вказаних виробів.
Робоче креслення повинне містити усі відомості для виготовлення і контролю виробу:
Приділена увага розробці основних вузлів електронної апаратури – друкованим платам, панелям з елементами управління і індикації. Розглянуто важливі моменти основного стандарту на електричний монтаж ГОСТ В 23584-79 (використання проводів різного кольору, методи електричного з’єднання та інше). На даний час в професійній діяльності слід застосовувати ГОСТ 2.702-2011 ЕСКД для дотримання вимог щодо виконання електричних схем електронної апаратури. Приділена увага питанню сертифікації саме електронної апаратури.