| Новини | Засідання наукової ради СумДУ: рекомендації на стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених

12 вересня відбулося засідання наукової ради Сумського державного університету де розглядалося питання рекомендації претендентів на отримання стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Для розгляду членів ради було представлено справи 17 претендентів на отримання цієї премії, з них п’ять докторів наук, одинадцять кандидатів наук та докторів філософії і один аспірант. Всі претенденти пройшли рейтингування за методикою МОН України. Рейтинг включав такі показники, як загальна кількість опублікованих статей, кількість статей в журналах, що індексуються науко метричною базою даних Scopus, індекс Хірша, кількість цитувань їх робіт, тощо.

Серед претендентів було два представника кафедри ЕКТ: Дяченко Олексій (доцент) та Єрмаков Максим (аспірант). Слід зазначити, що в загальному рейтингу Дяченко зайняв 7 місце, а Єрмаков – 13. На нашу думку це дуже непогані результати враховуючи те що вони змагалися з 5 докторами наук,деякі з яких будучі економістами (факультет БіЕМ) видають по 30 статей в рік в журналах, що індексуються науко метричною базою даних Scopus. Особливо потрібно відзначити успіх аспіранта кафедри ЕКТ Єрмакова Максима (вік 26 р.), який був єдиною людиною, що не мала наукової степені у цьому списку, крім того він значно молодший основної маси претендентів (середній вік 32-33 р.).

Всі кандидатури були підтримані науковою радою університету, а їх справи направлені до Міністерства освіти і науки України де буде прийнято остаточне рішення. Побажаємо представникам кафедри все ж отримати цю премію, оскільки написати статті високого рівня в області електроніки та матеріалознавства для електроніки значно складніше ніж в економіці або правознавстві…

Слід відзначити, що декілька років тому таку ж премію отримав доцент кафедри ЕКТ Доброжан О.А., який працює на кафедрі ЕКТ до цього часу, показуючи високі наукові результати.