| Новини | Наукові досягнення кафедри ЕКТ: публікації у високорейтингових журналах та участь у міжнародних конференціях

Поздоровляємо колектив авторів у склад яких увійшли співробітники кафедри ЕКТ O. Borysenko, O. Horiachev, S. Matsenko, A. Novhorodtsev, O. Berezhna, V. Bobrovs, T. Salgals, J. Porins з виходом статті «Factorial Numbers and Their Practical Applications» у журналі Applied Sciences (Switzerland), що належить до квартилю Q2. Журнал має імпакт фактор IF = 2,5.

У цій роботі розвивається теорія факторіальних чисел, утворених позиційними системами числення із змішаними факторіальними системами числення. Викладаються основи теорії факторіальних чисел, наводиться метод їх отримання, визначається діапазон, оцінюється завадостійкість. Авторами також запропоновано методи переходу від позиційних чисел до факторіальних і назад. Описуються операції складання та віднімання перестановок із використанням факторіальних чисел, оцінюється завадостійкість перестановок та можливість виявлення і виправлення помилок. Показано перспективи використання перестановок, утворених факторіальними числами для побудови перешкодостійких шифрів.

Цей рік виявився багатим на публікації викладачів, аспірантів та співробітників кафедри у журналах з високим науковим рейтингом. Раніше ними вже було опубліковано дві статті у журналах, що належать до квартилю Q1 та п’ять до квартилю Q2. Всі журнали де опубліковані статті мають високий імпакт фактор, так журнал «Ceramics International journal» має IF = 5.1, а «Materials Science in Semiconductor Processing» – IF = 4.2. Крім цього за матеріалами наукових досліджень представлено доповіді на п’яти міжнародних конференціях, серед яких такі престижні, як European Materials Research Society (E-MRS), IEEE International Conference on “Nanomaterials: Applications & Properties” (NAP-2024), 2024 IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology, IEEE Conference. Матеріали останніх двох конференцій реферуються наукометричною базою даних Scopus. На цей час готується подача ще двох статей і знову в журнали квартілів Q1-Q2. Публікації в таких високо рейтингових журналах свідчать про дуже високий рівень наукових робіт, що проводяться на кафедрі ЕКТ. Більшість тез та статей співробітниками кафедри написано та опубліковано в рамках виконання Гранту НАТО «3D Printed Functional Elements for Flexible Electronic Devices» (Науковий керівник проф. Опанасюк А.С.).

п/п

Назва Видавництво, журнал (назва, номер, рік) чи номер авторського свідоцтва Кількість сторінок Прізвища співавторів
1

A numerical simulation of solar cells based on the CuO and Cu2O absorber layers with ZnMgO window layer

Materials Science and Engineering:

B. –  2024. – V.300 – P.117133

IF 3.9

10.1016/j.mseb.2023.117133

8 p.    Ivashchenko M.M.

Diachenko O.V.

Opanasyuk A.S.

Buryk I.P.

Kuzmin D.V.

Cerˇskus A.

Shapovalov O.

Plotnikov S.V.

Gryshko I.A.

2

Grain growth of ZnO nanocrystals synthesized in polyol medium with polyvinylpyrrolidone additives

Ceramics International journal. –

2024. – V. 50, №4, 15 February,

P.6941-6949

IF= 5.1

Q1

10.1016/j.ceramint.2023.12.043

Dobrozhan O.

Agouram S.

3

Effect of thermal annealing on the optical properties of 3D-printed nanostructured CuO films for flexible photovoltaic solar cells

Journal: Physica B: Condensed

Matter – 2024. – V.677 – P.415737

IF 2.8

10.1016/j.physb.2024.415737

Gnatenko Yu.P.

Bukivskij P.M.

Yevdokymenko V.Yu.

Opanasyuk A.S.

Bukivskii А.P.

Vertygel I.G.

Ovcharenko O.I.

4 Synthesis and characterization of nanostructured tetrahedrite
and its composite with dielectric inclusions
   Materials Science in Semiconductor

Processing. – V. 182, 1 November.

2024. – Р. 108690

IF 4.2

Q1

10.1016/j.mssp.2024.108690

Dobrozhan O.

Zuñiga-Puelles E.

Martínez-Tomás C.

Gumeniuk R.

Opanasyuk A.

5 Effect of Zinc Oxide Micro- and Nanoparticles on Cytotoxicity, Antimicrobial Activity and Mechanical Properties of Apatite-Polymer Osteoplastic Material     Journal of the Mechanical Behavior

of  Biomedical Materials – 2024. –

V.150. –  Р.106289

IF=3.974

10.1016/j.jmbbm.2023.106289

a    Sukhodub L. B.

Kumeda M.

Sukhodub L.

Vovchenko L.

Prokopiuk V.

Petrenko O.

Kovalenko I.

6

Structural, microstructural, and optical properties of SnS films deposited by nanoink’s spraying with a post-growth temperature treatment

Applied Physics A: Materials

Science and  Processing 2024 –

130(8) – 593

IF 2.5

10.1007/s00339-024-07752-9

Yevdokymenko V.

Dobrozhan О.

Gnatenko Yu.

Bukivskij P.

7

Optical and electrical properties of ZnO/NiO heterojunctions obtained by the spray-pyrolysis method

Journal of Materials Science.

Electronic materials 2024

IF 3.5