| Без категорії | 30 травня на кафедрі електроніки і комп'ютерної техніки відбулися урочистості до дня спеціальності «Електроніка» та круглий стіл «Освітній процес очима майбутнього фахівця з електроніки» сумісно з представниками роботодавців та академічного середовища, випускниками кафедри

30 травня на кафедрі електроніки і комп’ютерної техніки відбулися урочистості до дня спеціальності «Електроніка» та круглий стіл «Освітній процес очима майбутнього фахівця з електроніки» сумісно з представниками роботодавців та академічного середовища, випускниками кафедри

« of 5 »

Кожного року у травні місяці кафедра електроніки і комп’ютерної техніки святкує день спеціальності «Електроніка». Таке свято викладачі, випускники та студенти кафедри відсвяткували і у цьому році 30 травня. У ці складні воєнні часи студенти університету, нажаль, навчаються переважно дистанційно, але все ж таки було вирішення провести зустріч у вигляді святкового круглого столу за чашкою чаю або кави. До святкового заходу, який відбувся в аудиторії Лабораторії телекомунікацій та електронних технологій, були запрошені викладачі, співробітники та випускники кафедри, студенти за ОП «Електронні системи» та «Електронні системи та компоненти», наші поважні партнери – стейкхолдери та експерти.

Свято розпочалося привітальним словом декана факультету електроніки та інформаційних технологій Вовка Юрія Юрійовича, який відзначив високий потенціал кафедри та перспективи її розвитку.

Завідувач кафедри електроніки і комп’ютерної техніки, доктор фіз.-мат. наук, професор Опанасюк Анатолій Сергійович розповів присутнім студентам про історію розвитку кафедри, особливості навчання на кафедрі і наукові школи, що створені та проводять дослідження при активній участі студентів. Професор кафедри Борисенко Олексій Андрійович тепло привітав присутніх зі святом, згадав свої студентські роки, наукові проєкти, що виконувалися у той час, розказав про натхнення співробітників кафедри, які її створювали та розвивали.

Святкові побажання викладачів та випускників супроводжувалися демонстрацією фільму та фотогалерей про історію та сьогодення кафедри електроніки і комп’ютерної техніки.

Піднесений святковий настрій викладачів і здобувачів зовсім не завадив провадженню серйозної та ділової частини свята – круглого столу «Освітній процес очима майбутнього фахівця з електроніки» студентів, представників роботодавців (директор ТОВ «ЕСП «Преобразователь» Арбузов В.В.; випускник кафедри ст. інженер з патентування компанії Renesas Electronics Corporation Знаменщіков Я.В.) і викладачів кафедри. При обговоренні важливих питань покращення якості освіти та рівні навчальної підготовки були обговорені питання:

– актуальність та практичність навчального матеріалу в рамках реалізації ОП «Електронні системи» та «Електронні системи та компоненти»;

– залученість професіоналів-практиків до навчального процесу за ОП «Електронні системи» та «Електронні системи та компоненти»;

– пріоритетні напрями розвитку навчального процесу в рамках ОП «Електронні системи» та «Електронні системи та компоненти»;

– задоволеність технологіями та методами навчання, видами навчальної діяльності за ОП «Електронні системи» та «Електронні системи та компоненти».

Обговорення та дискусії вищезгаданих проблемних питань були жвавими, предметними та цікавими. Здобувачів, майбутніх фахівців з електроніки, отримали вичерпні відповіді на свої дискусійні питання, сформулювали свої освітні потреби щодо змісту освітніх компонент, формування індивідуальних навчальних траєкторій, цікавих методичних підходів до засвоєння теоретичного та практичного матеріалу. У підсумку, по завершенню роботи круглого столу було прийнято рішення щодо розширення навчального матеріалу з освітніх компонент ОП «Електронні системи» магістерського рівня методами застосування та створення програмного забезпечення для сучасних інфокомунікаційних систем та спеціалізованих мікроконтролерних систем, введення до каталогу вибіркових дисциплін професійної підготовки дисциплін з програмування електронних систем, систем автоматизації створення програмного забезпечення DevOps, вивчення та розроблення систем управління та зв’язку безпілотних систем.

Із заключним словом по завершенню ділової частини круглого столу з дня спеціальності «Електроніка» виступив роботодавець, директор ТОВ «ЕСП» «Преобразователь» Арбузов Володимир Вікторович. Він акцентував увагу здобувачів на велику перспективність напряму «електронні системи», нюанси та секрети успішної кар’єри магістра та бакалавра з електроніки, необхідність та затребуваність фахівців з електроніки для підняття обороноздатності держави та її розбудови.

Повернувшись до чаювання та смаколиків здобувачі згадали гімн та клятву електроніка, яку завжди на таких заходах проголошували студенти першого курсу – сьогодні вона звучала у запису.

Вітаємо студентів та випускників кафедри, викладачів та щирих шанувальників кафедри електроніки і комп’ютерної техніки зі святом дня спеціальності, бажаємо їм нових успіхів та перемог!