| Новини | 22 травня в конгрес-центрі Сумського державного університету відбувся науковий пікнік у рамках святкування «Дня науки». Захід був спрямований на зацікавлення дітей та молоді проблемами освіти та різних наук.

« of 7 »

На науковому пікніку всі охочі мали можливість ознайомитися з науковими експонатами й інноваційними розробками, спостерігати за дослідами та експериментами, спілкуватися з представниками кафедр СумДУ, а також брати участь у різноманітних активностях, пов’язаних зі спеціальностями університету. Відвідувачі могли випробувати сучасне обладнання для відстеження погляду людини, керувати з телефону власноруч створеними пристроями, схожими на машини на радіоуправлінні, а також навчитися знімати відбитки пальців.

Кафедра електроніки та комп’ютерної техніки (ЕКТ) також взяла активну участь у події, продемонструвавши свої досягнення, надавши можливість відчути себе спеціалістом у цій галузі на кілька хвилин, демонструючи, що наука може бути не лише складною, але й захоплюючою та практично корисною. Представники кафедри ЕКТ продемонстрували відвідувачам процес створення мікросхем з використанням друку провідних доріжок 3D-принтерами, ознайомили абітурієнтів з  принципами роботи таких принтерів, розповіли про застосування друку при створенні сучасних електронних пристроїв і їх елементів. Був продемонстрований прототип протеза руки, керований за допомогою м’язових сигналів, який викликав великий інтерес — відвідувачі могли спробувати керувати протезом самостійно та мініатюрна модель розумного будинку керована за допомогою смартфона. Всі охочі могли також навчитися користуватися мультиметром для вимірювання електричних величин, а також спробувати свої сили в паянні на паяльній станції. Для найактивніших учасників кафедра ЕКТ підготувала пам’ятні подарунки.

Під час презентацій, які відбулися після інтерактивної частини, доповідачі у доступній та цікавій формі розповідали про важливості науки та її роль у соціальному та економічному житті суспільства, заохочуючи молодь до наукової діяльності. Були наведені конкретні приклади того, як прикладні науки, зокрема у сфері медицини, хімії, комп’ютерних наук, електроніки та інженерії, можуть покращити наше життя.

У своїх виступах учасники наукового пікніку підкреслювали, що наука – це не лише інтенсивна розумова праця, але й подорожі, відкриття, нові знайомства і, головне, шлях у майбутнє. Для школярів, які стоять перед вибором майбутньої професії, це стало важливим посланням. Владислав Кондусь, начальник науково-дослідної частини СумДУ, поділився власним секретом досягнення мети: «Не так давно я теж був на вашому місці. Пам’ятаю ті страхи, які у вас є, розумію хвилювання та невизначеність перед вибором. Головна умова життєвого успіху – це вірити у свої сили та наполегливо працювати. І ви однозначно зможете реалізувати свій потенціал».