Наукові проекти кафедри ЕКТ 2018 р.
- НДР №52.21.04-01.16/18.ЗФ (0116U002619)
«Синтез, дослідження та оптимізація властивостей плівок халькогенідів кадмію та цинку легованих рідкісноземельними та ізовалентними домішками»
Науковий керівник д.ф-м.н. Опанасюк А.С.
2016-2018 р.
- НДР №
«Отримання та оптимізація властивостей плівок напівпровідників (ZnO, Cu2ZnSn(S,Se)4 і металів (Ag, Cu), надрукованих на 3D-принтері, для пристроїв електроніки»
Науковий керівник к.ф-м.н. Курбатов Д.І.
2018-2020 р.
- НДР № 52.21-04.02.16/18 ЗП (0116U006813)
«Створення та оптимізація властивостей фоточутливих елементів на основі плівок сульфідів (оксидів) олова та цинку (SnS2/SnS, ZnO(S)/SnS)».
Науковий керівник, к.ф-м.н. Косяк В.В.
2016-2018 р.
- НДР №52.21.04-01.17/20.ЗП (0117U003929).
"Синтез та оптимізація властивостей напівпровідникових плівок Cu2ZnSn(Ge)SSe4, отриманих безвакуумними методами, для сонячних перетворювачів третього покоління"
Науковий керівник к.ф-м.н. Іващенко М.М.
2017-2020 рр.
- НДР ДЗ/11-2017
«Розроблення енергозберігаючого турбогенератора для утилізації енергії стиснутих газів»
Науковий керівник к.т.н Ванєєв С.М.
2017-2018 р.
- Конкурс НТСА
«Створення повнофункціональної вітроенергетичної установки на основі ротора Оніпко»
Науковий керівник проекту та його контактні дані:
Подопригора О. О., студент кафедри прикладної фізики (факультет ЕлІТ), +380666874597, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2017 р.
- Конкурс НТСА
«Двовимірний друк елементів електроніки, сенсорики та геліоенергетики наночорнилами на основі сполук Ag, ZnO, Cu2ZnSnS4»
Науковий керівник проекту та його контактні дані:
Гузенко О. І., СумДУ, аспірант кафедри Електроніки та комп’ютерної техніки (факультет ЕлІТ), +380507704167, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2017 р.
- Конкурс НТСА
«Створення повнофункціональної автономної сонячної електростанції для проведення експериментів і лабораторних робіт в лабораторії «Оптоелектроніки та геліонергетики» кафедри ЕКТ»
Науковий керівник проекту та його контактні дані:
Курінський Б. Ю., студент кафедри електроніки та комп’ютерної техніки (факультет ЕлІТ), +380976910662, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2017 р.
- Спільний українсько – литовський науково-дослідний проект
«Оптимізація структури і фазового складу cполук SnxSy та Zn1-xMgxO для плівкових сонячних елементів третього покоління»
Науковий керівник д. фіз.-мат. наук Опанасюк А.С.
2018 – 2019 р.
- Спільний українсько – казахський науково-дослідний проект
«Оптимизация структуры и фазового состава соединений SnxSy и Zn1-xMgxO для пленочных солнечных элементов третьего поколения
Науковий керівник д. фіз.-мат. наук Опанасюк А.С.
2018 – 2020 р.
На кафедрі був створений новий напрям з теорії кодування чисел. За ці наукові розробки фонд Відродження, який був заснований Урядом України і Інститутом відкритого суспільства США, у 1998 році відзначив тодішнього завідувача кафедри професора Борисенка О.А. грантом цього фонду.
В рамках наукової діяльності на кафедрі проводиться розробка та дослідження методів стиску та захисту інформації в телекомунікаційних системах, підвищення надійності передачі даних та обробки зображень в цифрових електронно обчислювальних системах. На кафедрі ведеться підготовка аспірантів і докторантів за спеціальностями 05.13.06 «Інформаційні технології» та 01.04.01 «Фізика приладів, елементів та систем». Крім того під керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Опанасюка А.С. на кафедрі проводяться дослідження нових напівпровідникових матеріалів для електроніки майбутнього. Перш за все це широкозонні матеріали на базі яких можуть бути створені елементи прозорої електроніки, детектори випромінювання, сонячні елементи, елементи мікро- та оптоелектроніки. В рамках досліджень щорічно виконуються науково-дослідні роботи.
Щорічно викладачі, аспіранти та студенти кафедри представляють 30-40 доповідей на науково-технічній конференції СумДУ та інших вищих навчальних закладів, а також 5-6 доповідей на міжнародних науково-технічних конференціях.
Щорічно викладачі та аспіранти кафедри публікують 7-8 наукових статей у фахових журналах та збірках наукових праць.
Щорічно студенти 4-5 курсів приймають участь Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямами "Електротехніка і електромеханіка", "Інформатика, кібернетика і автоматизация"
Під науковим керівництвом Борисенка Олексія Андрійовича захищено 10 кандидатських дисертації:
1. Куно Геннадій Вікторович «Разработка специализированных самоконтролируемых цифровых устройств на основе биномиальных двоичных чисел».
2. Соловей Володимир Олексійович «Синтез систем технического зрения для контроля плоских поверхностей на основе конструируемых локальных окон».
3. Онанченко Євген Леонідович «Синтез алгоритмов комбинаторного кодирования на основе многозначных биномиальных систем счисления».
4. Кулик Ігор Анатолійович «Синтез быстродействующих алгоритмов сжатия на основе адресно-векторного кодирования для информационных задач АСУ».
5. Бережна Ольга Володимирівна «Методы и алгоритмы адаптивного равновесного кодирования на основе биномиальных чисел для информационных систем».
6. Зубань Юрій Олександрович «Модели и средства сжатия данных в информационных системах».
7. Гриненко Віталій Вікторович «Структурний синтез компонентів цифрових систем на основі біноміальних чисел».
8. Петров Владислав Вікторович «Методи і моделі побудови компонентів цифрових пристроїв на основі матричних біноміальних чисел».
9. Горячев Олексій Євгенійович «Методи підвищення достовірності передачі інформації в цифрових системах на основі двійково-кодованих перестановок».
10. Маценко Світлана Михайлівна «Синтез компонентів цифрових пристроїв на основі мінімальної форми коду Фібоначчі».
Під науковим керівництвом Опанасюка Анатолія Сергійовича захищено 6 кандидатські дисертації:
1. Тиркусова Надія Володимирівна «Інжекційна спектроскопія глибоких пасткових центрів в плівках телуриду кадмію».
2. Косяк Володимир Володимирович «Структура точкових дефектів у плівках телуриду кадмію».
3. Kолесник Максим Миколайович «Структурні, електрофізичні та оптичні властивості плівок ZnTe ТА гетеропереходів ZnTe/CdTe».
4. Курбатов Денис Ігорович «Структурні, електрофізичні та оптичні властивості тонких плівок ZnS та гетеропереходів n-ZnS/p-CdTe».
5. Іващенко Максим Миколайович «Структурні, оптичні та електрофізичні властивості плівок CdSe та ZnSe і гетеропереходів на їх основі».
6. Доброжан Олександр Анатолійович «Cтруктурні, оптичні і термоелектричні властивості плівок та наночастинок ZnO, CZTS, CZTSe для фото- і термоперетворювачів».